Bli medlem i föreningen år 2024
SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Södra Vings IF
Fotboll
Damlaget

Matcher
FEBRUARI 2024
 
03
12:00
lör
12:00    
Ospecificerad
 
Kronäng - Södra Vings Idrottsförening Damlaget  -      
04
14:00
sön
14:00    
Hedevi 4
Ullareds IK (D4D) - Södra Ving/Timmele3  -  4  
 
25
13:45
sön
13:45    
Rydsbergsplan 1 Konstgräs
Lerums IS (D3D) - Södra Ving (D3D)2  -  5  
MARS 2024
 
02
16:00
lör
16:00    
Ospecificerad
 
Mariestad - Södra Vings Idrottsförening Damlaget  -      
 
10
14:00
sön
14:00    
Lassalyckan A-plan , Ulricehamn
 
Södra Vings Idrottsförening Damlaget - Skövde kik  -      
 
16
14:00
lör
14:00    
Lassalyckan A-plan , Ulricehamn
 
Södra Vings Idrottsförening Damlaget - Skultorp  -      
APRIL 2024
 
07
10:00
sön
10:00    
Kunskapens Hus, konstgräs
Hyssna IF - Södra Ving/Hössna/Timmele1  -  5  
 
21
17:30
sön
17:30    
Lassalyckan C-plan
Södra Ving/Hössna/Timmele - IF Elfsborg U3  -  2  
 
27
14:00
lör
14:00    
Idrottsparken A, Timmele
Södra Ving/Hössna/Timmele - IK Gauthiod 2  -  3  
28
sön
00:00    
Granvalla A
Södra Ving/Hössna/Timmele U - Mariedal/Sjömarken  -      
MAJ 2024
 
04
13:00
lör
13:00    
Lenavallen A-plan
Östadkulle/Södra Härene - Södra Ving/Hössna/Timmele U2  -  4  
 
06
19:00
mån
19:00    
Örby IP A
IFK Örby U - Södra Ving/Hössna/Timmele2  -  3  
12
18:00
sön
18:00    
Slottsvallen
Södra Ving/Hössna/Timmele - Toarpsalliansen1  -  3  
 
15
19:15
ons
19:15    
Katebovallen A
IK Frisco U - Södra Ving/Hössna/Timmele1  -  0  
 
21
19:30
tis
19:30    
Brämhults IP A
Brämhults IK U - Södra Ving/Hössna/Timmele U  -      
23
19:00
tor
19:00    
Granvalla A
Södra Ving/Hössna/Timmele - Brämhults IK  -      
 
27
19:00
mån
19:00    
Slottsvallen
Södra Ving/Hössna/Timmele U - Annelunds IF  -      
30
19:00
tor
19:00    
Ekäng A
Hyssna IF - Södra Ving/Hössna/Timmele U  -      
31
19:30
fre
19:30    
Torsbovallen A-plan
Trollhättans BoIS - Södra Ving/Hössna/Timmele  -      
JUNI 2024
 
03
19:00
mån
19:00    
Idrottsparken A, Timmele
Södra Ving/Hössna/Timmele U - Gällstads FK  -      
08
13:00
lör
13:00    
Nysätra IP
Skoftebyns IF - Södra Ving/Hössna/Timmele  -      
09
18:00
sön
18:00    
Kronäng Arena konstgräs 1
Kronängs IF - Södra Ving/Hössna/Timmele U  -      
 
15
14:00
lör
14:00    
Granvalla A
Södra Ving/Hössna/Timmele U - IF Elfsborg U  -      
 
17
19:00
mån
19:00    
Idrottsparken A, Timmele
Södra Ving/Hössna/Timmele - Ulricehamns IFK U  -      
20
19:00
tor
19:00    
Nosseborg A
Fristad/Borgstena/Sparsör - Södra Ving/Hössna/Timmele U  -      
 
24
19:30
mån
19:30    
Högvalla IP A konstgräs
Svenljunga IK - Södra Ving/Hössna/Timmele  -      
27
tor
00:00    
Kransmossens IP A
Mariedal/Sjömarken - Södra Ving/Hössna/Timmele U  -      
29
14:00
lör
14:00    
Lunnevi IP A-plan
IK Gauthiod - Södra Ving/Hössna/Timmele  -      
AUGUSTI 2024
 
12
19:00
mån
19:00    
Slottsvallen
Södra Ving/Hössna/Timmele - IFK Örby U  -      
13
19:00
tis
19:00    
Granvalla A
Södra Ving/Hössna/Timmele U - Östadkulle/Södra Härene  -      
17
13:00
lör
13:00    
Åvalla A
Gällstads FK - Södra Ving/Hössna/Timmele U  -      
 
19
19:00
mån
19:00    
Engvallen
Toarpsalliansen - Södra Ving/Hössna/Timmele  -      
22
18:30
tor
18:30    
Slottsvallen
Södra Ving/Hössna/Timmele - IK Frisco U  -      
 
26
18:30
mån
18:30    
Idrottsparken A, Timmele
Södra Ving/Hössna/Timmele U - Brämhults IK U   -      
29
19:00
tor
19:00    
Mörlanda B konstgräs
Annelunds IF - Södra Ving/Hössna/Timmele U  -      
SEPTEMBER 2024
 
01
18:00
sön
18:00    
Brämhults IP A
Brämhults IK - Södra Ving/Hössna/Timmele  -      
 
07
16:00
lör
16:00    
Granvalla A
Södra Ving/Hössna/Timmele U - Hyssna IF  -      
08
16:00
sön
16:00    
Idrottsparken A, Timmele
Södra Ving/Hössna/Timmele - Trollhättans BoIS  -      
 
14
13:00
lör
13:00    
Slottsvallen
Södra Ving/Hössna/Timmele - Skoftebyns IF  -      
15
13:00
sön
13:00    
Slottsvallen
Södra Ving/Hössna/Timmele U - Kronängs IF   -      
 
18
19:30
ons
19:30    
Lassalyckan A-plan konstgräs
Ulricehamns IFK U - Södra Ving/Hössna/Timmele  -      
19
19:30
tor
19:30    
Borås Arena
IF Elfsborg U - Södra Ving/Hössna/Timmele U  -      
 
28
13:00
lör
13:00    
Idrottsparken A, Timmele
Södra Ving/Hössna/Timmele - Svenljunga IK  -      
29
13:00
sön
13:00    
Granvalla A
Södra Ving/Hössna/Timmele U - Fristad/Borgstena/Sparsör   -      
 
Guldsponsorer
Silversponsorer
Bronssponsorer