Bli medlem i föreningen år 2024
SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta.
Här
kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Jag Godkänner
Damlaget - fotboll (Södra Ving/Hössna/Timmele)
Hem
Fotboll
Fotboll - startsida
Herrlaget - fotboll
Damlaget - fotboll (Södra Ving/Hössna/Timmele)
P 35
P09/10 - Södra Ving/Äspered
PF11/12
PF13/14
PF15/16
F13-15
PF17/18
Innebandy
Innebandy - startsida
Herrlaget - innebandy
F 04-07
P 07-09
PF 10-12
PF 13/14
PF 15/16
Motionsinnebandy
Motion
Boule
Evenemang
SÄKRA-Cupen
Julpromenaden
Julkalendern
Jubileumsfest 90år
JOYNA
Webshop
Information
Föreningen
SVT Damlag
Supportershop
Logga in
Logga in som
Ledare/Administratör
Logga in som
Medlem/Målsman
Hem
Fotboll
Fotboll - startsida
Herrlaget - fotboll
Damlaget - fotboll (Södra Ving/Hössna/Timmele)
P 35
P09/10 - Södra Ving/Äspered
PF11/12
PF13/14
PF15/16
F13-15
PF17/18
Innebandy
Innebandy - startsida
Herrlaget - innebandy
F 04-07
P 07-09
PF 10-12
PF 13/14
PF 15/16
Motionsinnebandy
Motion
Boule
Evenemang
SÄKRA-Cupen
Julpromenaden
Julkalendern
Jubileumsfest 90år
JOYNA
Webshop
Information
Föreningen
SVT Damlag
Supportershop
Södra Vings IF
Fotboll
Damlaget
Hem
Nyheter
Kalender
Matcher
Truppen
Kontakt
Hem
Nyheter
Kalender
Matcher
Truppen
Kontakt
Matcher
Visa alla matcher
2024: Damer, Div 3 Västra
2024: Damer, Div 4 Södra
2024: Träningsmatcher Damer, Västergötland
2024: Träningsmatcher Div. 3 damer
2024: Träningsmatcher Seniorer Göteborg Dam
2023: Damer, Div 3 Södra
2023: Damer, Div 4 Södra
2023: Damer, DM - Grupp 3
2023: Träningsmatcher Damer, Västergötland
2023: Träningsmatcher Damer, Västergötland
2022: Damer, Div 3 Västra
2022: Div 2 Mellersta Götaland Dam
2021: Damer, Div 4 Mellersta
FEBRUARI 2024
03
12:00
lör
12:00
Ospecificerad
Kronäng -
Södra Vings Idrottsförening Damlaget
-
04
14:00
sön
14:00
Hedevi 4
Ullareds IK (D4D) -
Södra Ving/Timmele
3 - 4
25
13:45
sön
13:45
Rydsbergsplan 1 Konstgräs
Lerums IS (D3D) -
Södra Ving (D3D)
2 - 5
MARS 2024
02
16:00
lör
16:00
Ospecificerad
Mariestad -
Södra Vings Idrottsförening Damlaget
-
10
14:00
sön
14:00
Lassalyckan A-plan , Ulricehamn
Södra Vings Idrottsförening Damlaget
- Skövde kik
-
16
14:00
lör
14:00
Lassalyckan A-plan , Ulricehamn
Södra Vings Idrottsförening Damlaget
- Skultorp
-
APRIL 2024
05
19:15
fre
19:15
Södermalms IP konstgräs
Ulvåkers IF -
Södra Ving/Hössna/Timmele
-
07
11:00
sön
11:00
Kunskapens Hus, konstgräs
Hyssna IF -
Södra Ving/Hössna/Timmele
-
21
15:00
sön
15:00
Idrottsparken A, Timmele
IF Elfsborg U -
Södra Ving/Hössna/Timmele
-
27
14:00
lör
14:00
Idrottsparken A, Timmele
Södra Ving/Hössna/Timmele
- IK Gauthiod
-
28
sön
00:00
Granvalla A
Södra Ving/Hössna/Timmele U
- Mariedal/Sjömarken
-
30
19:00
tis
19:00
Örby IP A
IFK Örby U -
Södra Ving/Hössna/Timmele
-
MAJ 2024
04
13:00
lör
13:00
Lenavallen A-plan
Östadkulle/Södra Härene -
Södra Ving/Hössna/Timmele U
-
08
19:00
ons
19:00
Idrottsparken A, Timmele
Södra Ving/Hössna/Timmele U
- Gällstads FK
-
12
18:00
sön
18:00
Slottsvallen
Södra Ving/Hössna/Timmele
- Toarpsalliansen
-
15
19:15
ons
19:15
Katebovallen A
IK Frisco U -
Södra Ving/Hössna/Timmele
-
21
19:30
tis
19:30
Brämhults IP A
Brämhults IK U -
Södra Ving/Hössna/Timmele U
-
23
19:00
tor
19:00
Granvalla A
Södra Ving/Hössna/Timmele
- Brämhults IK
-
27
19:00
mån
19:00
Slottsvallen
Södra Ving/Hössna/Timmele U
- Annelunds IF
-
30
19:00
tor
19:00
Ekäng A
Hyssna IF -
Södra Ving/Hössna/Timmele U
-
31
19:30
fre
19:30
Torsbovallen A-plan
Trollhättans BoIS -
Södra Ving/Hössna/Timmele
-
JUNI 2024
08
13:00
lör
13:00
Nysätra IP
Skoftebyns IF -
Södra Ving/Hössna/Timmele
-
09
18:00
sön
18:00
Kronäng Arena konstgräs 1
Kronängs IF -
Södra Ving/Hössna/Timmele U
-
15
14:00
lör
14:00
Granvalla A
Södra Ving/Hössna/Timmele U
- IF Elfsborg U
-
17
19:00
mån
19:00
Idrottsparken A, Timmele
Södra Ving/Hössna/Timmele
- Ulricehamns IFK U
-
20
19:00
tor
19:00
Nosseborg A
Fristad/Borgstena/Sparsör -
Södra Ving/Hössna/Timmele U
-
24
19:30
mån
19:30
Högvalla IP A konstgräs
Svenljunga IK -
Södra Ving/Hössna/Timmele
-
27
tor
00:00
Kransmossens IP A
Mariedal/Sjömarken -
Södra Ving/Hössna/Timmele U
-
29
14:00
lör
14:00
Lunnevi IP A-plan
IK Gauthiod -
Södra Ving/Hössna/Timmele
-
AUGUSTI 2024
12
19:00
mån
19:00
Slottsvallen
Södra Ving/Hössna/Timmele
- IFK Örby U
-
13
19:00
tis
19:00
Granvalla A
Södra Ving/Hössna/Timmele U
- Östadkulle/Södra Härene
-
17
13:00
lör
13:00
Åvalla A
Gällstads FK -
Södra Ving/Hössna/Timmele U
-
19
19:00
mån
19:00
Engvallen
Toarpsalliansen -
Södra Ving/Hössna/Timmele
-
22
18:30
tor
18:30
Slottsvallen
Södra Ving/Hössna/Timmele
- IK Frisco U
-
26
18:30
mån
18:30
Idrottsparken A, Timmele
Södra Ving/Hössna/Timmele U
- Brämhults IK U
-
29
19:00
tor
19:00
Mörlanda B konstgräs
Annelunds IF -
Södra Ving/Hössna/Timmele U
-
SEPTEMBER 2024
01
18:00
sön
18:00
Brämhults IP A
Brämhults IK -
Södra Ving/Hössna/Timmele
-
07
16:00
lör
16:00
Granvalla A
Södra Ving/Hössna/Timmele U
- Hyssna IF
-
08
16:00
sön
16:00
Idrottsparken A, Timmele
Södra Ving/Hössna/Timmele
- Trollhättans BoIS
-
14
13:00
lör
13:00
Slottsvallen
Södra Ving/Hössna/Timmele
- Skoftebyns IF
-
15
13:00
sön
13:00
Slottsvallen
Södra Ving/Hössna/Timmele U
- Kronängs IF
-
18
19:30
ons
19:30
Lassalyckan A-plan konstgräs
Ulricehamns IFK U -
Södra Ving/Hössna/Timmele
-
19
19:30
tor
19:30
Borås Arena
IF Elfsborg U -
Södra Ving/Hössna/Timmele U
-
28
13:00
lör
13:00
Idrottsparken A, Timmele
Södra Ving/Hössna/Timmele
- Svenljunga IK
-
29
13:00
sön
13:00
Granvalla A
Södra Ving/Hössna/Timmele U
- Fristad/Borgstena/Sparsör
-
Guldsponsorer
Silversponsorer
Bronssponsorer